Frillesås R&KK 2010-09-19
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-09-19 kl. 15:55
Klass 1 - Dressyr Medelsvår B:4
Klass 2 - Dressyr Medelsvår B:3
Klass 3 - Dressyr Medelsvår C:2

Klass 1 - Dressyr Medelsvår B:4
Frillesås rid och körklubb
19 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Överdomare: Catarina Svensson
Tävlingsledare: Malin Karlsson
Domare C: Catarina Svensson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Diani LeeHeslegårds Stravinsky 32232270,000
 GästlicensHeslegårds Camerlengo - Deadly Nightshade1 
2Stefan JanssonGyarados 31431468,261
 Kungsbacka RKSack - Gauguin de Lully2 
3Karoline LundbergCheddar 31031067,391
 Kungsbacka RKAkribori - Mazarin3 
4Pia KihlanderKasatonov 30630666,522
 Gråbo RidklubbEdinburg - Hertigen4 
5Christina AxenNo Fear 30330365,870
 Himledalens RKOldtimer xx - Stanford5 
 
6Hanna HellströmRowena 30130165,435
 Himledalens RKRubin-Royal - Wolkenstein II6 
6Annika KindeRondo 30130165,435
 Svenljunga RKRohdiamant - De Niro6 
6Lisa PerssonIndiana Jones 30130165,435
 Nääs RFInselfverst - Wendenburg6 
9Kerstin EkmanHakeVena Kirchoff 29329363,696
 Kungsbacka RKokänd - okänd9 
10Lena FromBaltimore 28428461,739
 Billdals RKBriar - Hostrup10 
11Rebecca Svensson-LammAquarius 28128161,087
 Billdals RKokänd11 
12Linda SvenssonTollezar 27927960,652
 Partille RKElizar - Diedron12 
12Jennie StigssonNapking 27927960,652
 Lyngåkra RSParant - Napoleon12 
14Johanna KarlssonPhewe 27727760,217
 Marks RidklubbWarsteiner - Stanford14 
15Charlotta BlomgrenKarzon 27427459,565
 Billdals RKGazpon - Unesco15 
16Sophia DjiobaridisAlmonteno XIV 26926958,478
 Göteborgs FKEmbajadoor XVIII - Alerce16 
17Emeline AbrahamssonRenaldini 3 26826858,261
 Varbergs RKRubinstein - Inschallah17 
18Lill WilliscroftBiagiotti 24224252,609
 Kungsbacka RKFeliciano - Pontus18 
18Johanna LängeforsGaritza 24224252,609
 Frillesås R&KKWarsteiner - Guinness18 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Medelsvår B:3
Frillesås rid och körklubb
14 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Catarina Svensson
Tävlingsledare: Malin Karlsson
Domare C: Margareta Tholl-Persson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Diani LeeAntschar 32532567,708
 GästlicensOkänd - Okänd1 
2Hanna HellströmRowena 32332367,292
 Himledalens RKRubin-Royal - Wolkenstein II2 
3Christina AxenNo Fear 32132166,875
 Himledalens RKOldtimer xx - Stanford3 
4Kerstin EkmanHakeVena Kirchoff 31731766,042
 Kungsbacka RKokänd - okänd4 
 
5Pia KihlanderKasatonov 31231265,000
 Gråbo RidklubbEdinburg - Hertigen5 
6Josefine FlatumCredimo 30530563,542
 Skultagårdens RFCrelido - Democritos6 
7Jennie StigssonNapking 30330363,125
 Lyngåkra RSParant - Napoleon7 
8Sophie NoborgRoyal Q 30130162,708
 Varbergs RKLittle Q - Royal Conductor8 
9Annika KindeRondo 29829862,083
 Svenljunga RKRohdiamant - De Niro9 
10Camilla AlbertssonCaitlin 29229260,833
 Kungsbacka RKCortez - Partisan10 
11Sandra GustafssonTop Select 28228258,750
 Hermanstorps K&RKElectro - Toreador11 
12Ida BrodtkorbMädchen II 28128158,542
 Kungsbacka RKElmshorn - Marino12 
13Pia SvenssonSitarent 27327356,875
 Lerumsortens RFTolstoy - Hertigen13 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Medelsvår C:2
Frillesås rid och körklubb
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Catarina Svensson
Tävlingsledare: Malin Karlsson
Domare C: Catarina Svensson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Marie ÖstmanDaylight 29529565,556
 Lerumsortens RFD-Day - Romeo1 
2Ingela RasmussenKanon 29429465,333
 Helenedals RKDanone - Amiral2 
 
3Josefine FlatumCredimo 28928964,222
 Skultagårdens RFCrelido - Democritos3 
4Gunilla WadstedtKarmelita 28628663,556
 Alingsås RSOxford - Maerchenprinz4 
5Sophie NoborgRoyal Q 26726759,333
 Varbergs RKLittle Q - Royal Conductor5 
6Lena GustafssonAktris 22822850,667
 Kungsbacka RKArtist - Cyrano6 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport