Frillesås R&KK 2010-09-19
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2010-09-18 kl. 17:53
Klass 1 - Dressyr Medelsvår B:4
Klass 2 - Dressyr Medelsvår B:3
Klass 3 - Dressyr Medelsvår C:2

Klass 1 - Dressyr Medelsvår B:4
Frillesås rid och körklubb
22 anmälda
Överdomare: Catarina Svensson
Tävlingsledare: Malin Karlsson
Domare C: Catarina Svensson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1Rebecca Svensson-LammAquarius
12:30Billdals RKokänd45
2Lena FromBaltimore
12:39Billdals RKBriar - Hostrup18
3Pia KihlanderKasatonov
12:48Gråbo RidklubbEdinburg - Hertigen28
4Karoline LundbergCheddar
12:57Kungsbacka RKAkribori - Mazarin32
5Lill WilliscroftBiagiotti
13:06Kungsbacka RKFeliciano - Pontus48
6Carina LöfvingGineborgs Magnum
13:15Nordhallands RKMichellino - Grandis34
7Therese BengtssonGrosso
13:24Skultagårdens RFDonnerfly - Shogun8
8Kerstin EkmanHakeVena Kirchoff
13:33Kungsbacka RKokänd - okänd14
9Hanna HellströmRowena
13:42Himledalens RKRubin-Royal - Wolkenstein II23
10Linda SvenssonTollezar
13:51Partille RKElizar - Diedron43
11Jennie StigssonNapking
14:00Lyngåkra RSParant - Napoleon41
12Annika KindeRondo
14:29Svenljunga RKRohdiamant - De Niro29
13Johanna LängeforsGaritza
14:38Frillesås R&KKWarsteiner - Guinness33
14Christina AxenNo Fear
14:47Himledalens RKOldtimer xx - Stanford7
15Charlotta BlomgrenKarzon
14:56Billdals RKGazpon - Unesco10
16Johanna KarlssonPhewe
15:05Marks RidklubbWarsteiner - Stanford27
17Stefan JanssonGyarados
15:14Kungsbacka RKSack - Gauguin de Lully24
18Sophia DjiobaridisAlmonteno XIV
15:23Göteborgs FKEmbajadoor XVIII - Alerce13
19Linda WidiksonRibatejo
15:32Lyngåkra RSFaminto - Xarope47
20Lisa PerssonIndiana Jones
15:41Nääs RFInselfverst - Wendenburg37
21Diani LeeHeslegårds Stravinsky
15:50GästlicensHeslegårds Camerlengo - Deadly Nightshade31
22Emeline AbrahamssonRenaldini 3
15:59Varbergs RKRubinstein - Inschallah1
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Medelsvår B:3
Frillesås rid och körklubb
14 anmälda
Överdomare: Catarina Svensson
Tävlingsledare: Malin Karlsson
Domare C: Margareta Tholl-Persson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
-2Kerstin EkmanHakeVena Kirchoff
09:40Kungsbacka RKokänd - okänd14
-1Pia SvenssonSitarent
09:49Lerumsortens RFTolstoy - Hertigen44
1Sandra GustafssonTop Select
09:58Hermanstorps K&RKElectro - Toreador22
2Diani LeeAntschar
10:07GästlicensOkänd - Okänd30
3Pia KihlanderKasatonov
10:16Gråbo RidklubbEdinburg - Hertigen28
4Camilla AlbertssonCaitlin
10:25Kungsbacka RKCortez - Partisan2
5Sophie NoborgRoyal Q
10:34Varbergs RKLittle Q - Royal Conductor35
6Josefine FlatumCredimo
10:58Skultagårdens RFCrelido - Democritos17
7Hanna HellströmRowena
11:07Himledalens RKRubin-Royal - Wolkenstein II23
8Carina LöfvingGineborgs Magnum
11:16Nordhallands RKMichellino - Grandis34
9Christina AxenNo Fear
11:25Himledalens RKOldtimer xx - Stanford7
10Ida BrodtkorbMädchen II
11:34Kungsbacka RKElmshorn - Marino11
11Jennie StigssonNapking
11:43Lyngåkra RSParant - Napoleon41
12Annika KindeRondo
11:52Svenljunga RKRohdiamant - De Niro29
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Medelsvår C:2
Frillesås rid och körklubb
6 anmälda
Överdomare: Catarina Svensson
Tävlingsledare: Malin Karlsson
Domare C: Catarina Svensson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1Ingela RasmussenKanon
08:30Helenedals RKDanone - Amiral38
2Lena GustafssonAktris
08:38Kungsbacka RKArtist - Cyrano21
3Marie ÖstmanDaylight
08:47Lerumsortens RFD-Day - Romeo49
4Sophie NoborgRoyal Q
08:55Varbergs RKLittle Q - Royal Conductor35
5Gunilla WadstedtKarmelita
09:04Alingsås RSOxford - Maerchenprinz46
6Josefine FlatumCredimo
09:12Skultagårdens RFCrelido - Democritos17
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport